جستجو
فارسی
همه دسته بندی ها
  منو بسته
  بازگشت به همه

  تاثیر یراق آلات در طول عمر کیف چرم

  تاثیر یراق آلات در طول عمر کیف چرم

   زیپ و سرزیپ

  .

  زیپ‌ها مؤلفه بسیار مهمی از یک کیف هستند و هرگز نباید نادیده گرفته شوند.

  هنگامی که یک زیپ دچار مشکل می‌شود، یک کیف ممکن است کاملا بی‌مصرف شود.

  معمولا در زیپ‌های باکیفیت از فلز برنج با روکشی از نیکل یا مس استفاده می‌شود.

  زیپ‌های دارای بالاترین کیفیت، دندانه‌هایی دارند که هرگز تیز نیستند و سرزیپ آن‌ها نیز از برنج (و نه فلزهای نامرغوب) ساخته شده است.

  ش‌تر زیپ‌ها وقتی پارچه میان دندانه‌هایشان گیر می‌کند، می‌شکنند پس وجود یک نوار زیپ مستحکم در محصولات باکیفیت ضروری است. همچنین مهم است که زیپ‌ها به‌طور درستی در کیف جاگذاری شده باشند و به‌نرمی کار کنند، پس حتما قبل از خرید زیپ‌های محصول را چند بار امتحان کنید که سایش و اصطکاک نامتعارفی نداشته باشند.

  سرانجام با توجه به این نکته که ممکن است احتمالا کیف خود را پر از وسایل مختلف کنید، وزن و اندازه زیپ باید با اندازه کیف متناسب باشد.

  .

  میخ پرچ ، سگک ، حلقه ، قفل ، بندگیر ، مدبر و …

  .

  پس از زیپ‌ها، احتمالا یراق‌آلات دومین دلیل تکرار شونده تعمیر کیف‌های چرمی هستند.

  یراق‌آلاتی مانند حلقه بندگیر و میخ پرچ نیز باید با استفاده از برنج خالص ساخته شوند، البته مس، برنز، نقره-نیکل، و زینک روکش‌دار نیز می‌توانند در ساخت آن‌ها استفاده شوند .

  نکته آخر این‌که یراق‌آلات باید شفاف و بدون خط قالب باشند و اندازه آن‌ها نیز باید متناسب و دارای قدرت تحمل حداکثر ظرفیت و وزن کیف باشد. تمام یراق‌آلات باید به شیوه‌ای کاملا امن به محصول متصل شده باشند و تمام نقاط فشار باید با کوک‌های اضافه تقویت شده باشند.

  اگر میخ پرچ در محصول به کار رفته است، دقت کنید که حتما از واشرهای پشتی در آن استفاده شده باشد.

  زبانه سگک‌ها باید به حد کافی سنگین باشد تا خم یا شکسته نشود.

  حتما پیش از خرید محصول چرمی، یراق‌آلات را به‌خوبی امتحان کنید و مطمئن شوید از دوام کافی برخوردارند.

  .

  دستگیره‌ها و تسمه‌ها

  .

  دستگیره‌ها اولین محل تماس شما با کیف هستند که باید در عین استحکام، احساس راحتی را هنگام دست گرفتن کیف چرمی به شما منتقل کنند و از چند لایه چرم انباشته ساخته شده باشند (دستگیره‌ها نباید احساس سستی یا پوک بودن را به شما بدهند).

  دستگیره‌های حمل همچنین نباید آن‌قدر بلند باشند که باعث شوند محصول چرمی هنگام راه رفتن تاب بخورد (این امر به نقاط کانونی کیف فشار زیادی را وارد می‌کند).


  چگونگی اتصال دسته‌ها یا تسمه‌های حمل به کیف نیز مهم است.

  اگر این دسته‌ها به محصول دوخته شده‌اند، باید در محل اتصال آن‌ها به کیف لایه اضافه‌ای از کوک‌ها به همراه حمایت کافی از پشت محل اتصال وجود داشته باشد.

  نظرات
  نظر دهید بستن