جستجو
همه دسته بندی ها
  منو بسته

  قالب‌ پرس دکمه چهار پارچه

  قالب پرس و پرچ دکمه

  قالب ابزاری است برای پرچ کردن و اتصال دو قسمت جدای یک پارچه، چرم یا محصول که به وسیله خیاطان و چرم دوزان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  در واقع استفاده از قالب و پرس باعث تمیزتر شدن کار و کاربرد آسان‌تر محصول می‌شود.

   

  قالب پرس دکمه برای چه محصولاتی کاربرد دارد؟

  از قالب پرس دکمه برای پرچ محصولات مختلفی استفاده می‌شود مانند:

  • زیرو رو پرچ
  • منگنه
  • دکمه چهارپارچه

  زیرو رو پرچ: برای پرچ آن‌ها که عمدتا در سه سایز 6، 9 ، 12 تولید می‌شوند از قالب‌های با سایز 6، 9، 12 استفاده می‌شود.

  منگنه: منگنه‌ها سایزهای متنوعی دارند که از کوچک‌ترین سایز آنها که به اصطلاح p03 گفته می‌شود تا منگنه های p01، p02، p03 و p04،p06 و سایزهای بزرگتر مثل 18،23،26،30،32،35 تا سایزهای بزرگ 40، 50 و 60 که بر روی پرده و برخی پوشاک استفاده می‌شوند برای پرچ این دکمه‌ها، به قالب‌هایی در همین سایزهایی که اشاره کردیم نیاز دارید.

  دکمه‌های چهارپارچه: آخرین یراقی که در پرچ آن از قالب‌ها استفاده می‌کنیم دکمه های چهار پارچه هستند.

  این دکمه‌ها را در سایزهای مختلف نمره 3، میانه و سایز بزرگ تولید می‌کنند که برای پرچ دکمه نمره 3 از قالب سایز 10 میل، برای دکمه‌های میانه قالب سایز 12 ونیم و برای دکمه آلفا قالب سایز 15 نیاز دارید. البته دکمه های با سایز 17 هم در بازار موجود است.

  دکمه چهار پارچه‌ها در مدل‌های متنوع طرح دار و ساده تولید می‌شوند.

  البته نوع دیگری از دکمه‌های چهارپارچه موجود است به نام دکمه های نوزادی یا دکمه حلقه‌ایکه ترجیحا برای سهولت کار در پرچ آن‌ها از دستگاه‌های اتوماتیک استفاده می‌شود.

   

  نحوه استفاده از قالب پرس دکمه

  برای پرس محصول مورد نظر نیاز است که قالب را بر روی دستگاه پرس دکمه متصل کرده محصول را بین دو قسمت قالب قرار داده و اهرم دستگاه پرس را به سمت پایین فشار دهید تا محصول مورد نظر شما پرس شود.

  البته نوع دیگر قالب‌ها هم قالب‌های دستی هستند. این قالب‌ها ظاهری بلند و کشیده با قطری کم دارند. قالب‌های دستی انواع مختلفی دارند که برای دکمه‌های چهار پارچه، زیرو رو پرچ و منگنه‌ها استفاده می‌شوند. برای مثال نام قالب دستی منگنه‌ها سمبه خورشیدی است.

  نحوه استفاده‌ از قالب دستی به این شکل است که قالب‌را، بر روی محصول قرار می‌دهیم و با ضربه‌ای که از بالا با چکش به سمبه وارد می‌کنیم محصول پرچ می‌شود.

   

  خرید قالب پرچ دکمه

  در این صفحه از فروشگاه دُرتابان می‌توانید قالب پرچ مورد نظر خود را با قیمتی مناسب و با چند کلیک ساده تهیه کنید.