جستجو
همه دسته بندی ها
  منو بسته

  ابزار آلات چرم دوزی

  معرفی ابزار چرم دوزی

  چرم دوزی هنری با تمدن و قدمتی دیرینه در کشور ما ایران است. محصولات تولید شده از چرم بسیار متنوع هستند کیف، کفش، پوشاک، دستبند و تعداد بسیار زیاد دیگری از محصولات که از چرم تولید می‌شوند، اما برای تولید این محصولات نیاز به یراق و ابزارآلات چرم دوزی دارید که بخشی از این ابزارها ضروری بوده و بخشی هم بیشتر برای تزئین و زیبایی محصولات چرم به کار می‌روند. از جمله مهم‌ترین ابزارهای چرم دوزی:

  ابزارهای مخصوص دوخت و دوز

  اولین و ابتدایی‌ترین ابزارهای چرم دوزی وسایل دوخت و دوز هستند مانند سوزن، انواع نخ و گیره پا اسبی که با استفاده از آن بتوانید محصول مورد نظر خود را محکم کرده و به راحتی کار دوخت را انجام دهید.

  همچنین با توجه به ضخامت بیشتری که چرم نسبت به سایر محصولات دارد سوزن و نخ آن نیز متفاوت است.

  ابزارهای سوراخ کن

  برای دوخت محصولات چرمی نیاز است که بر روی آن‌ها علامت‌گذاری کرده یا در برخی موارد آن‌ها را سوراخ کنید که در این صورت باید از درفش یا انواع سمبه‌های تک سر و چند سر استفاده کنیم. همچنین برای استفاده از سمبه‌ها به وسیله‌ای احتیاج است که با استفاده از آن به سمبه ضربه وارد کنیم که این کار را می‌توان توسط چکش یا مشته انجام داد.

  ابزارهای چسباندن

  گاهی برای چسباندن و اتصال قسمت‌های مختلف محصول علاوه بر دوخت، نیاز به استفاده از چسب، غلتک و کارتک دارید.

  ابزارهای پرچ

  از دیگر لوازم چرم دوزی ضروری ابزارهای پرچ یراق هستند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به دستگاه پرس، چکش و مشته اشاره کرد. دستگاه پرس وسیله‌ای است که با استفاده از آن می‌توانید انواع دکمه‌های چهارپارچه، منگنه و زیرو رو پرچ‌ها را پرس کنید.

  ابزارهای اندازه گیری

  برای ساخت محصولی چرم و زیبا قطعا استفاده از ابزارهای اندازه گیری بسیار مهم است. اگر اندازه گیری‌ها به صورت دقیق انجام نشود موجب ناهمخوانی قسمت‌های مختلف محصول خواهد شد. از مهم‌ترین ابزارهای اندازه گیری می‌توان به انواع خط کش‌های فلزی، گونیا، ضخامت سنج، شابلون و پرگار اشاره کرد.

  ابزارهای برش چرم

  برای برش چرم نیاز است که از قیچی‌های مخصوص استفاده کنید زیرا قیچی‌های معمولی موجب آسیب رساندن به چرم می‌شوند.

  همچنین برای برش دقیق‌تر محصولات چرمی، استفاده از کاتر توصیه شده است.

  علاوه بر ابزارهای چرم دوزی که به آن‌ها اشاره کردیم ابزارهای دیگری وجود دارند که از آن‌ها در تولید محصولات چرمی استفاده می‌شود مانند ابزارهای پرداخت و رنگ کردن لبه محصولات، اشبالت، آستر و .....

  یراق آلات چرم دوزی

  با اینکه یراق‌ها را به طور مستقیم نمی‌توان جزو ابزارهای چرمدوزی دانست اما بدون استفاده از این اشیای ریز و زیبا نمی‌توانیم به فکر تولید یک محصول چرمی باشیم. یراق‌ها را با توجه به حوزه کاربرد می‌توان به دسته‌های مختلفی تقسیم کرد. مانند یراق کیف، کفش، پوشاک و دستبند که در فروشگاه درتابان به عنوان بزرگترین مرجع تولید و واردات یراق آلات چزم هزاران مدل محصول را می‌توانید مشاهده کنید.

  خرید آنلاین ابزارالات چرم دوزی

  با توجه به گسترش فضای مجازی و زیاد شدن فروشگاه‌های اینترنتی خرید از فروشگاه‌های معتبر و قابل اعتماد برای مشتریان گرامی به یک معضل تبدیل شده است به همین خاطر فروشگاه آنلاین یراق و ابزارآلات چرم دوزی دُرتابان به عنوان یک مرجع آماده ارائه بهترین یراق آلات و وسایل چرم دوزی به مشتریان گرامی است.

  در این صفحه از فروشگاه دُرتابان نیز می‌توانید قالب، سمبه و دستگاه پرس را با بهترین کیفیت و قیمت خریداری کنید.

  همچنین در صورتی که نیاز به انواع یراق کیف، کفش یا پوشاک دارید می‌توانید وارد صفحه دسته بندی این محصولات شده و از بین هزاران محصول یراق مورد نظر خود را انتخاب کنید.